Валентина Сачава: «Вишивання для мене – найкращий відпочинок для душі і тіла»

20 Січ 2020

У її невеличкому будинку – як у музеї. І всі експонати тут – справа роботящих селянських рук. «І це ж вже багато роздали і просто подарували», – посміхається майстриня.

До вишивання душа Валентини Андріївни Сачави з Ковпит Чернігівської області прикипіла, що називається, «не від легко життя». Після травми опорно рухового апарату жінка довгий час була прикута до ліжка.

Валентина Сачава, мешканка села Ковпита, Чернігівщина:

«Моя свекруха, я її називаю другою мамою, вишиває з молодості. І я її тоді попросила мене навчити. Спробувала – у мене з самого початку почало виходити, мабуть, був прихований талант. І ото увесь час, поки я хворіла, вишивала. Брали і беруть мої роботи на виставки у будинку культури, друзям і рідним даруємо. Та найперше це – робота для душі, відпочинок від повсякдення».

Відтоді у цій маленькій хатині працюють дві майстрині. Зберігають традиції народної вишивки у своїй родині, чекають нових учнів, щоб передати знання.

Валентина Сачава, мешканка села Ковпита, Чернігівщина:

«Мені здається, що реалізація будь-якого таланту, у першу чергу, залежить від бажання людини. Бажання відкривати у собі прихований потенціал, прагнення душі. Я все життя пропрацювала у сільському господарстві – робота важка. Відпрацював у колгоспі – на черзі власне господарство. Хвилин перепочинку рідкісні. Та коли знайдеш улюблену справу – вона стане найкращим відпочинком для душі і тіла. Таким відпочинком для мене якраз є вишивання».

От такі талановиті люди мешкають в українських селах. І щоб підтримати їхній розвиток громади повинні розвиватися. Валентина Сачава довіряє свою землю Баришівській зерновій компанії з перших днів роботи підприємства у Ковпитах. «Без перебільшення – з приходом компанії у селі заворушилося життя», – щиро говорить жінка.

Контактна інформація

 • +380503329881
 • Шевченків Шлях 268
  м. Березань
  Київська обл
  Україна
  07540

  Карта »