Нові вікна та меблі – для Харківецької бібліотеки

20 Лис 2019

Українські рушники, старовинний національний одяг, глиняний посуд та квіти. Незвично зустрічає відвідувачів бібліотека в с. Харківці на Полтавщині. Для користувачів тут представлена велика кількість різновидової і різножанрової літератури, періодичних видань. Бібліотека знаходиться у місцевому будинку культури. У селі вдалось зберегти приміщення та розвивати культурне життя громади. А з побутовими умовами у закладі громаді допомагає Баришівська зернова компанія Grain Alliance.

 • У далекому 1967 році відкрили наш будинок культури. За цей час приміщення потребувало капітального ремонту. А у бібліотеці дерев’яні вікна мали величезні щілини і не тримали тепло. За підтримки Баришівської зернової компанії замінили старі вікна на нові металопластикові. Також встановили нові двері у бібліотеці та двоє дверей – у будинку культурі. Крім цього,  придбали нові меблі для відвідувачів. Спільними зусиллями громади і приватного бізнесу оновили наш будинок культури і бібліотеку, – розповідає бібліотекар Ганна Самбір

Будинок культури у Харківцях – це центр дозвілля місцевих мешканців. Тут проводяться святкові заходи, у фойє відбуваються змагання з настільного тенісу, а у бібліотеці зустрічаються жіночі клуби.

 • У нас вже 27 років працює жіночий клуб «Ластівка», а три роки тому ще організували жіночий клуб «Барви». «Ластівка» – це клуб дозвілля, тому на зустрічах жіночки (їх 12 осіб) співають, малюють, займаються книготерапією, а учасниці «Барв» – любительки вишивки – обговорюють нові техніки вишивки та діляться власним досвідом. Подібні зустрічі для харківецьких жіночок – це не тільки відпочинок від нелегкої сільської роботи, а й духовний розвиток кожної, – підкреслює Ганна Самбір.

Також сільська бібліотека користується популярністю і в місцевих мешканців.

 • Маємо нові надходження літератури, чималу підписку періодичних видань. Адже на сьогодні не в кожного жителя є можливість передплатити недешеві журнали чи газети, тому й активно звертаються до нас за періодикою. І звичайно, відвідує бібліотеку багато школярів, які беруть літературу за навчальною програмою. Загалом, маємо 250 користувачів, – підсумовує розмову бібліотекар.

До всього, найближчим часом в будинку культури планують відкрити оновлену глядацьку залу.

Контактна інформація

 • +380503329881
 • Шевченків Шлях 268
  м. Березань
  Київська обл
  Україна
  07540

  Карта »